Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. User has not uploaded an avatar

cagla
    Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım.Site çok hoşuma gitti.Hem ilgi alanıma giriyor hemde düzeyli.
    Eğer bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.2009 da Japonya ya gitmeyi planlıyorum.Ama malum pek bir bilgim yok Japonya hakkında.Tokyo'nun pahalı bir şehir olduğunu biliyorum.O yüzden eğer bilen varsa Japonya ya gitmek için en uygun ay'ın hangi ay olduğunu hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Şimdiden saygılar

Çağla

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Merhaba,

Gidiş amacını ve süresini yazarsan daha detaylı yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.

Gezi amaçlı gideceksen Tokyo bölgesinden ziyade Kansai bölgesini tavsiye edebilirim.

Mayıs ayında Golden week var o dönem fiyatlar oldukça artıyor ve yer bulmak zorlaşıyor.

3. User has not uploaded an avatar

cagla
    Üye

Merhaba Sinem,

Öncelikle teşekkür ederim cevapladığın için.Gidiş amacım turistik öncelikli olarak.Tabi ki kalma amaçlı olabilmesi için neler gerektiğini üç aşağı beş yukarı biliyorum.Şuan öyle bir düşüncem yok oraya gittikten sonra belli olur ancak.Kalma süresi olarak ta 2 hafta düşünüyorum.Mayıs ayı olması şart değil fiyatların hangi aylarda ne kadar uygun hakkında bir bilgim yok ama görünüşe bakılırsa Mayıs olamayacak :)

Tekrar teşekkürler..

4. Bence Mart,Nisan,Mayıs,Ekim,Kasım Japonyanın en iyisi.
    Fiyatlar yazın pahalı Goldenweek ve yılbaş da pahalı.
    Takvime göre ve gideceğiniz yere göre değişir.

5. mogo'nun da dediği gibi Goldenweek ve yılbaşı pahalı oluyor genelde
    yazın ortasında sanırım ağustos gibi de bir haftalık bir tatil ardı o dönemde pahalı olur
    bunların dışında ilk bahar da gitmeni tavsiye ederim
    hem sakura da görebilirsin ve yağmur mevsimine yakalanmadan rahatça gezebilirsin.

ama bir de şu gerçek ki
    fiyatlar konusunda pek endişelenmemek gerek çünkü normal zamanda fiyatllar pek oynamıyor. yani yabancı olduğum için bu fiyatlar acaba? gibi sorular aklından geçmeyecektir

6. User has not uploaded an avatar

cagla
    Üye

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınız için.Bu durumda en güzeli Ekim ayı ..:))
    Gitmek isteğim şehir Tokyo ama Sinem Hanımın dediğine göre Kansai bölgesini ziyaret etmekte yarar var.Gideceğim zaman sizlerden daha fazla bilgi almak isterim.Özellikle Sinem Hanım sanırım sizin oldukça fazla bilginiz var.Birde eğer İstanbulda toplanılıyorsa Japonya ile ilgili aktiviteler oluyorsa katılmak isterim.

Saygılar herkese..

7. son aktivitemiz hakkında buraya bakabilirsin...

http://www.japonya.org/gundem/2-japonya-konusma-toplantisi/

8. User has not uploaded an avatar

cagla
    Üye

Teşekkür ederim Sinem ama sanırım aktivitelere katılmak için Japonca bilmek gerekiyor:( Ne yazık ki Japonca henüz bilmiyorum..:( Sorun olur mu? İngilizcem gayet iyi ama :)

9. Tubikus

Tubikus
    Üye

Evet ben de sormak istiyordum. Aktivitelere katılmak için Japonca bilmek şart mı? Ben de bilmiyorum çünkü.

10. Japonca alt kurul organizasyonuna katılmak için japonca bilme şartımız var.
    ancak seviye şartımız yok yani başlangıç seviyesindeyseniz katılımınız serbesttir.

Diğer toplantılarımız herkese açıktır. Japonca bilme şartımız yoktur.

11. Japonca alt kurul organizasyonuna katılmak için japonca bilme şartımız var.
    ancak seviye şartımız yok yani başlangıç seviyesindeyseniz katılımınız serbesttir.

Diğer toplantılarımız herkese açıktır. Japonca bilme şartımız yoktur.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS