bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
SELECT * FROM bb_users WHERE ID IN (5281,1027,4,5278,6201)

Minimum maliyetle Japonya gezisi « Please give me a name!

Please give me a name! » Gezi

Minimum maliyetle Japonya gezisi

(9 posts)
  • 5 yıl önce MrMed tarafından başlatıldı
  • umityildirimfb tarafından son cevap

Etiketler:

1. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 5281

Anonim
    Kayıtlı değil

Herkese merhabalar.
    Hiç aklımda yokkeb kasım ayı içinde 15 günlük bir süre için turistik amaçlı, Japonya'da olacağım. herhangi bir turla değil, yalnız olarak geleceğim ingilizcem iyi ama tek kelime japonca bilmiyorum. japonya hakkında da pek birşey bilmiyorum. [b]Osaka[/b] - [b]Yokohama[/b] ve [b]Tokyo[/b]'ya gitmeyi planlıyorum. orada yapacağım tüm harcamalar da doğal olarak cebimden çıkacak, dolayısıyla maliyeti minimumda tutmaya çalışıyorum. daha önce internetten yoğun araştırmalar ve ucuza konaklama ve seyahat imkanlarıyla avrupa'da bikaç yere gidip gelmiştim. sorularıma geçersek

1- vize istenmiyormuş ama emin olmak için sorayım; pasaportumu ve gidiş dönüş uçak biletimi yanıma almam yeterlimi, havalanında problem çıkar mı? (pasaportumda bikaç ülkeden alınmış şengen ve ingiltere vizeleri var)

2- Ucuza nerelerde karnımı doyurabilirim? en azından kahvaltı ve öğle yemeğini geçiştirmek için.

3- ingiltere'deki gibi guesthouse benzeri uygulamalar burada var mı? hem otellerden ucuz hemde gayet kaliteli konaklama imkanı sağlıyorlardı. kısaca bu 3 şehirde ucuza nerelerde kalabilirim. hangi sitelere bakayım vs?

4- gidiş dönüş osaka'dan thy ile olacak. japonya'da ise osaka, yokohama ve tokyo arasında en ucuz nasıl seyahat edebilirim. bu 3 şehre giden otobüs veya tren firmalarının internet sitelerini verebilirmisiniz?

5- son olarak Japonya'dan dönüşte hediyelik olarak ne almamı tavsiye edersiniz?

Ilgilenen herkese çok teşekkürler.

5 yıl önce #
  2. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 1027

Anonim
    Kayıtlı değil

Benim pek bilgim yok ama giden arkadaşlarımın anlattıklarına göre cevap yazıyorum.

1. Vize istenmiyormuş, girişte senle konuşuyorlar uygun bulurlarsa ülkeye giriş yapmana izin veriyorlarmış. Senin durumun biraz zor olabiri, çünkü ne bir kurs, ne bir iş, ne de bir tur şirketiyle gidiyorsun, adamların aklına "girecek ve kaçak işçi olarak çalışaak" gibi sorular gelebilir ve buda sorun yaratabilir. Sana bir yabancı turist olarak ne kadar pozitif puan kazandıracak belge varsa al bence. Belli olmaz belki lazım olur. Referans falan gösterirsin diğer gittin yerleri, pasaportunu falan.

2. Etraf lokanta kaynıyormuş, 5-6 ytl ye yemek yiyebileceğin yerler varmış. Metro ve tranvay duraklarının yakınların kahvaltı edebileceğin, öğlenleri atıştırmalık bişeyler yiyebileceğin yerler varmış ama tabi bide "Gaksei" ye sormak lazım o daha iyi bilir, şu an Japonya'da , eminim o da buraya cevap yazacaktır.

3. guesthouse varmı bilmiyorum ama Selim (site yöneticisi)'in dediğine göre güzel kapsül otel denilen yerler var geceliği 30-60 dolar gibi bişi yerine ve kalitesine göre değişiyordur sanırım. Birde giden bir arkadaşım "sakura house" denen bir firmadan ev kiralamıştı bir aylık, odalar 1 kişi için ideal , mutfağı banyosu tv'si ,interneti falanı filanı var ama fiyatı 1000 dolar falan aylık (yanlış hatırlamıyorsam), yine "sakura house" dormitory (yatakhane) tarzı evleri mevcut; 5-6 yabancı aynı evde kalıyorsunuz. Mutfak,banyo,tv falan filan ortak. Daha kapsı olarak ; http://www.sakura-house.com/ bak bir istersen.

4.En ucuza nasıl uçarsın bilemiyorum ama , Tren-metro ve otobüs için, yabançılar için olana özel paso-akbil gibi şeyler var, Bunları elçiliklerden japaonyaya gitmeden önce alıyordun, sanırım yaklaşık bir ay önceden bildirmen gerekiyor ama sen yinede bir şansını dene. 500-600 dolar gibi bir maliyeti olması lazım, 1 ay boyunca herşeye bineme hakkına sahipsin, Şehirler arası treni kullanırsan zaten verdiğin paranın 2-3 katını çıkarmış olursun :) o yüzden o kartı almanda fayda var bence.

5.Kimono, yukata( isim olarak doru yazmamış olabilir ama kimono'nun pamuklusu diye biliyorum), Sushi setleri( Sushi yapmak için kullanımı kolay özel setler var). Japonyaya özgü yemek takımları, çiniler ... Oraya gidince 100yen mağzaları (bizdeki ne alsan 1 ytl lerin daha gelişmişi :) ) var onlara kesin bak içinde ilginç şeyler bulabilirsin.

***Daha güncel ve doğru bilgi için "Gaksei"ye özelden mesaj atmanı tavsiye ederim.

5 yıl önce #
  3. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 4

Anonim
    Kayıtlı değil

1- Gidiş dönüş biletin ve otel rezervasyonun(kalacağın yer) belli ise ve zaten pasaportunda vizelerin varsa sanırım sorun olmayacaktır.

2- istasyonlarda ucuza karnını doyurabileceğin yerler var yine de etrafı incelemeni tavsiye ederim

3- guesthouse lar var yaklaşık 1500 yene kalan arkadaşlarım vardı ve bunlarda genellikle netten rezervasyon yapılabiliyordu. malesef adresleri hatırlamıyorum. bu arada siteler ingilizceydi:)

4- osaka -tokyo arasında gece otobüsleri var oldukça ucuz. ancak hava alanına indiğinde kansai kuukou'da turist bilgilendirme merkezi var gümrükten hemen sonraydı sanırım oradan JR sınırsız biletlerinden alabilirsin bu biletlerle sanırım bir hafta istediğin kadar trene binebiliyordun.

5- hediyelik olarak bence 100yen shoplardan hashi alabilirsin:)

5 yıl önce #
  4. Anonim
    Kayıtlı değil

cevaplar için teşekkür ederim.
    4- gece otobüsleri iyiye benziyor. otobüsle tokyo - osaka arası kaç saat sürer bilmiyorum ama hem geceyi yolda geçerse gidiş dönüş 2 gece az konaklama parası ödemiş olurum. bu otobüsler tokyo ve osaka'da nerelerden kalkar? otogar mı var? birde biletler internette satılıyor mu?

5 yıl önce #
  5. Anonim
    Kayıtlı değil

kyoto tren garının önünden kalkıyor, gerçi osakada da bazı noktoarı vardı tokyo da tam olarak nerden kalkıyor bilmiyorum.
    yol sanırım 6-7 saat sürüyordu. ve gece ışık vs otobüste olmuyor. herkes uyuyor:)
    Gece otobüslerinin adı "Yakou Bus" veya "night bus" diye aratabilirsin
    ancak mutlaka biletini ayırttığında iki taraflardaki durakların adreslerini almayı unutma. çünkü japonya da bizdeki gibi otogar yok malesef...

benim zamanımda en ucuzu "jj Liner" dı ama sitesini kullanabilir misin bilmiyorum.
    kolay gelsin

5 yıl önce #
  6. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 5278

Anonim
    Kayıtlı değil

Hepiniz süpersiniz bayağı şey öğrendim sayesinizde...Gaksei adlı arkadaşımız sanırım daha fazla yardımcı olabilir çoğu Japonya ya gitmek isteyen vatandaşlarımıza...Teşekkürler.

5 yıl önce #
  7. Anonim
    Kayıtlı değil

Tekrar merhabalar, [b]Japan rail pass[/b] fena gözükmüyor ama aklıma takılan birşey var o da tamamsa 14 günlük alacağım, istanbul taksim'de h.i.s. turizm'de satılıyormuş. Japan Rail Pass metroda geçmiyormuş(JR'nin loop linelarında geçiyorsa bu o kadarda sorun değil gibi? peki Japan Rail'in şehiriçindeki ve banliyö seferlerinde de geçerlimi? özellikle de [b]osaka[/b] ve [b]tokyo[/b] şehirleri içindeki loop line dedikleri hatlar için merak ediyorum. Rail Pass geçerliyse şehiriçi ulaşımı da büyük oranda masraf olmaktan çıkacak gibi???

5 yıl önce #
  8. Anonim
    Kayıtlı değil

şöyle bir özelliği var rail pass larein bildiğim kadarı ile. bir haftalık alıyorsunuz ve bu 7 günü peş peşe kullanmak zorunda değilsiniz. yani 7 ayrı gün kullanılabilme öelliği var. his te de satılıyor japonya uluslararası havaalanlarında da satılıyor. hangisinden almak daha uygun olur bilemiyorum.
    şehir içindeki jr linelerda loop da diyebiliriz geçerli benim bildiğim kadarı ile ancak özel metrolarda geçerli olmaması lazım.

Osaka ve Kyoto arasında kullanılan hat keihan line ve o hatta bu rail pass geçerli değil malesef. osaka daki jr loop çok kısa malesef bir yere gitmek için genelde keihan line yada subwayler kullanılıyor. yani osaka ve kyoto içinde gezilirken rail pass biraz mantıksız gibi. ama keihan ın da günlük sınırsız biletleri var onlarda baya uygun ve de keihan otobüslerinde de geçiyor.
    ama kobe yada naraya gitmek için jr kullanılıyor.

5 yıl önce #
  9. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 6201

Anonim
    Kayıtlı değil

açıkcası ne yaparsan yap masraflı oluyo geziler

5 yıl önce #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.