Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. Forumda kendimi tanıtmadan önce ,diğer mesajlara bakındım.Bu tarz bir tanıtma şekli ile tüm sorularınızı cevaplamış olurum sanırım.
    1) Kendinizi tanıtır mısınız, İlgi alanlarınız nelerdir, Mesleğiniz, öğrenim durumunuz nedir?
    Merhabalar,İsmim Bahar.İstanbul Ticaret Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.İlgi alanlarım; fotoğraf çekmek,müzik dinlemek,anime ve jdrama izlemek,tiyatro veya sinema'ya gitmek,fırsat buldukça kitap okumak.

2) Japonya’ya hiç gittiniz mi? Gittiyseniz, yer, zaman, süre?
    Henüz gidemedim :(

3) Japonca Biliyor musunuz? Biliyorsanız, öğrendiğiniz yer, zaman, süre :)?
    Geçen sene seçmeli ders olarak Japoncaya başladım.Bu sene japonca-3 alıyorum.Hiragana ve katakana biliyorum.Kanji öğrenmeye bu seneden sonra başlamayı düşünüyorum.Kelime ezberim çok iyi olmadığından dolayı konuşmada zorluk çekiyorum.Ama internetten yazıştığım arkadaşlarım mevcut.

4) Japonya.org'a üye olduktan sonra Japonya hakkında yeni bir şey öğrendiniz mi?
    Üye olmadan önce arada eğitim ve kültür ile ilgili bilgi almak için girmiştim.

5) Japonya, Japonlar ya da Japonca ile ilgili ilginç bir anınız var mı?
    Japonca derslerimiz yeterince ilginç ve güzel geçiyor :)

6) Son olarak Japonya.org'nin olmazsa olmazlarını ve site hakkında varsa eleştirilerinizi sunar mısınız?
    Etkinliklerinizi gördüm ve çok mutlu oldum.Sadece japonya hakkındaki bilgiler daha düzenli paylaşılabilir.Örneğin ben japonyanın tarihini öğrenmeyi çok istiyorum ama henüz Türkçe kaynak bulamadım,gerçekten bununla ilgilenmiş birileri varsa ve siteye eklenirse çok sevinirim.Tabii ki kötü eleştirim yok sadece fikir.Hatta bu sitenin kurulmasının bile çok büyük bir adım olduğunu düşünüyorum.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS