Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. mutlu_gokay

mutlu_gokay
    Üye

Arkadaşlar,belki biliyorsunuzdur maalesef Denizlide Japonca dersi veren bir kurs yok. Ben Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi JAPONCA ÖĞRETMENLİĞİ mezunuyum ve Denizlide ikamet etmekteyim.Denizlide ikamet eden Japonca öğrenmek isteyenler varsa özel ders verebilirim.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. churippu

churippu
    Üye

Yabancı Dil kurslarında Japonca için genelde uçuk fiyatlar söylendiğini duymuştum. Bu şartlarda Japoncanın İngilizce, almanca ya da rusça kadar yaygınlaşmasını nasıl sağlayabiliriz ki... Bu konu da kursların biraz daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum.

3. mutlu_gokay

mutlu_gokay
    Üye

Evet kesinlikle katılıyorum.Çünkü Japonca öğrenmeyi isteyen,talep eden bir çok kişi oluyor fakat kurslar bu konuda maalesef çok duyarsız ya da Japonca Öğretmeni bulmak zor bu konuda elimden geldiğince yardım etmek istiyorum.Bir çok Japonca Öğretmeni arkadaşım var. Ben Denizlide ikamet ediyorum ve Denizli,İzmir yada İstanbulda Japonca Öğretimi yapmayı düşünen kurslar varsa ben buna hazırım.Ayrıca denizlide ikamet edip özel japonca dersi almayı isteyen varsa herşekilde yardımcı olmaya hazırım.

4. nymphadora

nymphadora
    Üye

kursların japoncaya olan ilgisizliğine ben de katılıyorum. japonca öğrenmek isteyipte fırsat bulamayanlar oldukça fazla. böyle durumlarda özel ders mecburi oluyor. antalyada yaşayıpta japonca öğrenmek isteyenlere ise ben yardımcı olabilirim.

5. User has not uploaded an avatar

yajem
    Üye

İzmir'de bikaç kurs var ama talep sıkıntısından kurlar açılmadan iptal edilebiliyor.Bende Japonca Öğretmeniyim ve İZMİR'de Japonca'ya merakı olan,öğrenmek isteyen arkadaşlar varsa benimle görüşebilirler.

6. Artık forumlarda japonca dersleri eklemeninde zamanı geldi yavaş yavaş. "Herşeyi devletten(Forum yöneticileri)beklememek lazım :)". Akşam ben bu konuyada bir el atayım. Bu konuda en büyük desteği Selim ABİ, Sinem ABLA, Gaksei KANKA ve prettycat-CHAN'dan bekliyorum :) akşama şu japonca dilbilgisi dersleri olayına hafiften bir giriş yapalım :)

7. churippu

churippu
    Üye

Öğretmenler günümüz kutlu olsun arkadaşlar.

8. sevgili arkadaşlar ben de japonca öğretmeniyim ve bir kursta ve özel bir ünv. de ders veriyorum.ilgilenenler olursa ders verebilirim.Kursların japoncaya olan ilgisizliğinden yakınmışsınız.Aslında yeterince talep olsa kurslar da bu kadar ilgisiz kalmazdı .Ayrıca benim çalıştığım kursta 1 kur 400-450 ytl civarı.bence 2 ay devam eden bir kur için bu pahalı bir fiyat değil.Birde gelen öğrenciler 1 kurda çok şey öğrenecekelerini sanıyorlar ve başlangıç seviyesi japonca için 3 kur gerekli deyince devamlılıkta pek olmuyor.
    fakat son zamanlarda japon animleri izleyerek kursumuza gelen insanların sayısının artması çok sevindirici.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  9. User has not uploaded an avatar

orochimaru
    Üye

Samsunda olsaydı iyi olurdu ya :S

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS