Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

belki diger arkadaslarin bildigi bir yontem.ama ben biraz gec kesfettim ve paylasmak istedim.
    oncelikle tokyoda bulunan hsbc bankasini ariyorsunuz ve hesap actirmak istediginizi soyluyorsunuz.ve hemen size basvuru formlarini posta ile yolluyorlar.basvuru formlarini doldurdukran sonra tekrar bankaya posta ile yolluyorsunuz ve hesabiniz hizli bir sekilde acilarak bankamatik karti kisa surede elinize ulasiyor.
    gondermek istediginiz parayi hesabinizdan telefon araciligi yada internet uzerinden turkiye deki baska bir hsbc hesabina transfer ucreti odemeden direk olarak gonderebiliyorsunuz.yani turkiye ye para yollamak icin isyerinden izin alip banka subesinde saatlerce bekleyip vede ustune 2000-3000 yen transfer parasi vermenize gerek kalmiyor.

ayrica tavsiyem;
    turkiyede ki hsbc hesabininda yen olmasini saglayin.aksi halde gondermek istediginiz para yen den ytl ye japonyadaki kurlar uzerinden cevrilir ve oldukca masrafli olur.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Şöyle bir yöntemde var; eğer paypal üzerinde hesap açtırırsan belli bir miktara kadar (birkaçbin dolar) diğer paypal üyelerine ücretsiz para gönderip alabilirsin. Dünya üzerinde birçok sitede de kullanıldığını düşünürsek gayet faydalı.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  3. MuStY_MiE

MuStY_MiE
    Üye

selamunaleykum ..
    abi bana bu para yollama konusunda daha detalyi bilgi verebilecek varmi ? mesela posta ile olsun nasil yollaya bilirim ?

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  4. Western Union ile Ptt ortak çalışıyor sanırım onlar sayesinde para yollayabilirsin. Haftasonu kapalı Ptt ama pazartesi bir sorarım yapılabiliyor mu falan diye. Akşam yazarım artık.

5. MuStY_MiE

MuStY_MiE
    Üye

tamam abi saol ... ilgine ..

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Japonyada western union hic duymadim. Yok diye biliyorum. Japonyadaki postanenin banka bolumunden 2000 yen karsiligi transfer yapman mumkun. Ama dedigim gibi bunun bedavaya getirebilirsin. Hsbc tokyo dan ve turkiyedeki bir subeden kendi adina hesap actirirsan jp den tr ye para transferini kolayca ve sifir masrafla yapabilirsin

7. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

himmm...
    Western union sadece tokyoda Surugabank Mitsukoshimae istasyonuna yakin yerde bir tane var. dakikada para turkiyede...
    ayrica japonya hsbc leri hesap actirmak icin 10 milyon japon yen nakit istiyorlar. ben Turkiyede aileme actirttim kart su an bende onlar hesap defteri ile para yatirirlarsa sen buradan banka kartin ile seven 7 lerden cekebiliyorsun.Anlayacaginiz tam tersi Turkiyedekinin isine yariyor. Buradan nakit yatirayim dedim HSBC ikebukuro subesine gittim yurtdisi kartlari ile sadece para cekimi yapabilirsiniz cevabini aldim...

8. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

guncel bilgi ne yazikki Western union kapanmis..

While the Western Union Money TransferSM service is currently not available in Japan, we ‎expect to start our service in the near future. If you have any questions, please email [email protected]

ウエスタンユニオンは現在、日本で送金サービスをご提供しておりません。‎ お問い合わせは[email protected]まで、Eメール(英文)にてご連絡下さい。‎

9. MuStY_MiE

MuStY_MiE
    Üye

tesekkurler oncelikle hepinize ..
    erciyesjp abi mesela ben simdilikle oncelik turkiyeden bi HSBC de kart cikarttim diyelim onu ana postaladilar ben herhangi seven7 kombiniden para yatirdim mi onu turkiyedekiler cekebiliyodeme? yanlis anlamadimsa yazdiginin anlami bu deme abi ?

10. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

anlami tam tersi buradan nakit gonderemiyorsun. Turkiyeden sana nakit gonderebilirler

11. MuStY_MiE

MuStY_MiE
    Üye

hee tamam abi S benim onlara yollamam lazim onlarin bana degil ya D ...

12. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Yanlisin var erciyes. Ben trye 0 yen de havale yapiyorum. 10 milyon yen yatirim hesabi icin. Normal mevduat hesabi havale icin yetiyor. tr de Baska bir hsbc hesabinada internet ve telefon ile havale yapman mumkun ama komisyon aliyorlar. Tr dede hesabin omlasi gerek. En guzel yani jp deki bir hesaba ucretsiz havale yapabilme olayi

13. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

uunfor..& musty :((
    evet oyleymis...
    Hsbc musteri servisine sordugum zaman ben hic bir zaman [/u]mevduat hesabi demedim ama bana 10 milyon demislerdi.. ve bende Tukiyeden actirmisdim..

simdi internetten bakiyorum evet hesap aciliyor imis:((
    so sorry...

http://www.hsbc.co.jp/1/2/home?changelanguage.language=en&changelanguage.country=US&chglang.x=en

oradan >>>> online account opening

14. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Yalniz dikkat et 0 yen olabilmesi icin tr dede ayni isimde hesap gerekiyor

15. MuStY_MiE

MuStY_MiE
    Üye

evet abi ben simdi nasil kolay yoldan yollaya bilirim S ? hsbc mi acmi ? hesabi ?

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS