Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

 1. Tubikus

  Tubikus
  Üye

  Merhabalar :) ben Tuba. Beykent üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatını bu sene bitirdim. Japonya'ya ve Japon kültürüne olan ilgim çok küçük yaşlardan beri var. Bunun yanı sıra uzun zamandır anime izliyor ve bulabilrsem manga okuyorum. Anime izleme boyutunu hiç anlatmayayım çünkü resmen takıntı derecesinde !^^. Japonca malesef daha öğrenmeye başlamadım en kısa zamanda uygun bir kurs bulup başlamak istiyorum. Bu siteye girmemin en büyük nedeni Japonya'da yaşam şartlarını nasılları, niçinleri deneyimli ya da orada yaşayan insanlardan öğrenmek. Şimdilik bu kadar. Herkese sevgiler :).

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. User has not uploaded an avatar

  snooke
  Üye

  Merhaba Tuba..Umarım aradığın herşeyi burada bulursun.Japoncayı 3'e bölersek ilk kısmı öğrenmek aslında çok da zor değil gibi.Benim bir arkadaşım öyle inat etmiş ki sırf japon kızlarla konuşmak için (bir neden olacak yani) tam 7 ayda japonca'nın yüzde 70 ini sökmüş tabii konuşma olarak yazma olarak bu mümkün değil :)..Hatta japoncası o kadar iyiymiş ki orda yaşayan bazı japonlarla konuşurken bunu casus sanıp hapse tıkmışlar ve gunlerce sorgulayıp nasıl bu kadar iyi konuşuyorsun demişler :)))
  Tabii ki herkesin dileği iyi konuşmaktır ama çok çok da iyi olmasın ne de olsa bu japonlar ilginç ve kuşkucu insanlar :)

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. Tubikus

  Tubikus
  Üye

  tabi Japonca'yı öğrenmek için en iyi hırs kaynağı kızlar oluyor sanırım :P

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 4. User has not uploaded an avatar

  omerfarukzorlu
  Üye

  Merhaba Snooke
  orda yaşayan bazı japonlarla konuşurken bunu casus sanıp hapse tıkmışlar ve gunlerce sorgulayıp nasıl bu kadar iyi konuşuyorsun demişler
  Seklinde bir cumleniz var da. Gercekten pek inanilasi birsey degil. Birak japonyayi dunyanin hangi ulkesinde iyi dil biliyorsun diye hapse atarlar. Hadi onu gectim 7 ayda japoncanin %70ini ogrenmis. Hadi diyelim ki cok dahi japoncayi ogrendi. Peki hapse atilma olayi... Bence kulaktan kulaga yayilirken uc bes derken bin oluyor.
  Burda sizi elestirmek icin bunu yazmadim. Bunun gibi sanki gercekten olmus gibi bircok olay anlatiliyor ve insanlara efsane anlatiliyor. Bu cikisimin sahsiniza karsi bir durum olmadigini bilmenizi isterim.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 5. User has not uploaded an avatar

  karbon
  Üye

  mrb ben Ali süleyman demirel ünv bilg müh bitirdim.japon sanatlarına karşı bir hayranlık besliyorum.bu arada gözlerim çekik:)

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 6. microfelix

  microfelix
  Üye

  Beykent'teki Beykent Üniversitesimi:)

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS