Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. Tubikus

Tubikus
    Üye

Merhabalar :) ben Tuba. Beykent üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatını bu sene bitirdim. Japonya'ya ve Japon kültürüne olan ilgim çok küçük yaşlardan beri var. Bunun yanı sıra uzun zamandır anime izliyor ve bulabilrsem manga okuyorum. Anime izleme boyutunu hiç anlatmayayım çünkü resmen takıntı derecesinde !^^. Japonca malesef daha öğrenmeye başlamadım en kısa zamanda uygun bir kurs bulup başlamak istiyorum. Bu siteye girmemin en büyük nedeni Japonya'da yaşam şartlarını nasılları, niçinleri deneyimli ya da orada yaşayan insanlardan öğrenmek. Şimdilik bu kadar. Herkese sevgiler :).

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

snooke
    Üye

Merhaba Tuba..Umarım aradığın herşeyi burada bulursun.Japoncayı 3'e bölersek ilk kısmı öğrenmek aslında çok da zor değil gibi.Benim bir arkadaşım öyle inat etmiş ki sırf japon kızlarla konuşmak için (bir neden olacak yani) tam 7 ayda japonca'nın yüzde 70 ini sökmüş tabii konuşma olarak yazma olarak bu mümkün değil :)..Hatta japoncası o kadar iyiymiş ki orda yaşayan bazı japonlarla konuşurken bunu casus sanıp hapse tıkmışlar ve gunlerce sorgulayıp nasıl bu kadar iyi konuşuyorsun demişler :)))
    Tabii ki herkesin dileği iyi konuşmaktır ama çok çok da iyi olmasın ne de olsa bu japonlar ilginç ve kuşkucu insanlar :)

3. Tubikus

Tubikus
    Üye

tabi Japonca'yı öğrenmek için en iyi hırs kaynağı kızlar oluyor sanırım :P

4. User has not uploaded an avatar

omerfarukzorlu
    Üye

Merhaba Snooke
    orda yaşayan bazı japonlarla konuşurken bunu casus sanıp hapse tıkmışlar ve gunlerce sorgulayıp nasıl bu kadar iyi konuşuyorsun demişler
    Seklinde bir cumleniz var da. Gercekten pek inanilasi birsey degil. Birak japonyayi dunyanin hangi ulkesinde iyi dil biliyorsun diye hapse atarlar. Hadi onu gectim 7 ayda japoncanin %70ini ogrenmis. Hadi diyelim ki cok dahi japoncayi ogrendi. Peki hapse atilma olayi... Bence kulaktan kulaga yayilirken uc bes derken bin oluyor.
    Burda sizi elestirmek icin bunu yazmadim. Bunun gibi sanki gercekten olmus gibi bircok olay anlatiliyor ve insanlara efsane anlatiliyor. Bu cikisimin sahsiniza karsi bir durum olmadigini bilmenizi isterim.

5. User has not uploaded an avatar

karbon
    Üye

mrb ben Ali süleyman demirel ünv bilg müh bitirdim.japon sanatlarına karşı bir hayranlık besliyorum.bu arada gözlerim çekik:)

6. microfelix

microfelix
    Üye

Beykent'teki Beykent Üniversitesimi:)

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS