Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

 1. User has not uploaded an avatar

  snooke
  Üye

  Selam Herkese..Ben Alper..Herkes madem burada japonya hakkında bilgilerini paylaşıyor bende hiç gitmemiş olmama rağmen bazı bilgiler vermek istiyorum..Japonya'da belki de hiçkimsenin aklına gelmemiş ama yapılabilecek ilginç ve eğlenceli bir iş var; aslında bu tam bir iş değil tabii duruma göre değişir de.Benim bir arkadaşım (kendisi 5 yıldan uzun zamandır japonya'da) geceleri yapılan kaçak araba yarışlarına katılıyor ve buradan kazandığı arabaları (bazen kaybediyor da) satıp geçimine ek gelir sağlıyor.Japonya'da gençlerin gözdesi bir eğlence de bu yapılan yarışlardır.Yarış sonucnda bazen para bazen arabayı bazende kızı götürebilrisniz :)) .Tabii araba tercihiniz olmalıdır.Kendinizi yarışabilecek düzeyde görüyorsanız bence gidip şansınızı deneyin derim..
  Sevgiler saygılar Alper..

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. User has not uploaded an avatar

  nightwalker21
  Üye

  güzelmiş de daha ehliyetim bile yok:(

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. User has not uploaded an avatar

  snooke
  Üye

  Yarışlar zaten kaçak o kadar riske gireceksin..Yakalanma riski çok az.Benim arkadaş ortalama 100 yarışta sadece 2-3 kez kaza yapmış.Zaten japıonya da kaçak kaldığı için yakalansa da yakalanmasa da o dediğin risk hep var :)

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 4. Gakusei no Tanakan

  Gakusei no Tanakan
  Üye

  Peki ölüm riskini ne yapıyorsunuz. Böyle birşeyi asla önermemek gerekir. Hiçbir güvenlik önlemi olmayan arabalarda güvensiz bir yarış pistinde kaza yapıp ölme, paramparça olma veya canlı canlı yanarak kavrulma riski de hiç az değil. En güzel örnekleri televizyonda gördüğümüz yarışlardaki kazalardır. O kadar güvenli arabalarda, pistlerde bile ne ölümler oldu.

  Arkadaşıma birşey olmadı
  olmayacak demek değildir. Sonuçta ancak bir kere ölebiliyorsunuz. Sözüm meclisten dışarı, "Ancak aptallar öngöremedikleri riskleri düşünmeden alırlar."

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 5. mehmetjp

  mehmetjp
  Üye

  bu yarislar yokahama tarafinda yapiliyor genelde...ama yilin belli gunlerinde belirledikleri herhangi bir kentte bulusup yarisiyorlar eger benim bildigim gurupsa o guruplarin icinde turk yok....zaten araclarda yuksek maliyet isteyen araclar...ben kendim araba isi ile ugrastim sadece turba gazlari yani notro gazi 300.000 yen yapmaya degermi bilmem...

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 6. User has not uploaded an avatar

  serseri432
  Üye

  ben arabam olmadığı için katılamadım ama çok dehşet bişey yaw adamnlar arabayı oyuncak araba gibi kullanıyolar çift torbu yarış arabaları normallerine göre biraz daha pahalı geldi bana.adamlar öyle virajlara giriyorlarki bir izlemenizi veya katılan japon arakdaşınız varsa onunla gitmenizi tavsiye ederim.adamlar aşmışlar kendilerini spin falanher viraja kayarak giriyolar.Kısacası benim çok hoşuma gitti.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 7. User has not uploaded an avatar

  raidon
  Üye

  ya gidin işinize be birader elalem eğitim alıyor yönetici pozisyonu için kafa patlatıyor bizimkiler hala macera peşinde tokyo drift mi bu kardeşim. bende iyi nişan alıyorum gidip yakuza mı olsam kurtlar vadisi kyoto :))

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS