Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

weeeeben
    Üye

mrhb arkadaşlar bende bir kac hafta sonra japonyaya gitmeyi düşünüyorum ingilizcem cok iyi ama nereye gidip neler yapacagımı bilmiyorum. japonyada nerelerde türkler yaşıyor nerelerde iş imkanları var bilmiyorum bana yardımcı olacak rakadaşların yardımına ihtiyacım var teşekkürler

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Ilk sorunun yaniti kolay. Turkler en cok Nagoya'da. Nerede is imkani oldugu sorusu ise zor bir soru. Su anda onu Japonlar bile bilmiyor. Kriz yuzunden su anda Japonlar bile is bulamiyor. Bir cok Japon arkadasim issiz kaldi. Binlerce kisi isten cikariliyor. Sanayi uretimi %30 dustu. Japonyada issizlik cig gibi buyuyor. Japonya su anda is aramak icin gidilebilecek en kotu ulkelerden birisi. Krizin kaynagi ABD ama buna ragmen ABD'nin durumu Japonya'dan daha iyi su anda.

3. aysekaya19712

aysekaya19712
    Üye

doğru ama sen yine de gideceksen eğer japonaya gifuya git
    bir arkadaşım var gifuda bir şirketi var ve eleman arıyor

4. User has not uploaded an avatar

urgupjp
    Üye

Bir diploman varsa buraya gelmeden once is bulabilirsin ingilizce ogreteceksen www.gaijinpot.com a gir bunun gibi siteler var google a job in japan vs yaz buradaki siteler cikar ama islerin cogu ana dili ingilizce olanlara onun disinda makina muhendisi az sayida insaat muhendisi vs arayanlar var yani birde sana kimse gel surda is var diyemez turkleride bulsan herkez kendi telasesinde diploman yada ascilik garsonluk gibi deneyimin yoksa sanayi isine girersin canini cikarirlar gelmeden yerini yap ing isler anadili ing olanlara veriliyor onundisinda kurs verebilirsin evinde falan...Bende kendi isimi yapiyorum ama burada tek basima oldugum icin mutsuzum...

5. User has not uploaded an avatar

serihan
    Üye

SELAMLAR Bende uzun zamandir issizler kervanindayim. 8 aydir Filipinler manila'da kaliyorum. japonya buraya yakin oldugu icin acaba is bulabilirmiyim diye dusunuyorum
    iyi derecede ingilizce biliyorum turk resturantlarinda calisabilirim. eger personele ihtiyaci olan varsa allah rizasi benimle temasa gecssin. Yardimci olabileceginiz umidi ile tesekkurler.
    Kalin saglicakla
    ali coskun

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  6. User has not uploaded an avatar

robotech
    Üye

merhaba
    az önce iş bulma amaçlı üye oldum foruma. 2 yıl japonca ders aldım ve herhangi bir sektörde çalışabilirim. bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

msn: [email protected]

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  7. User has not uploaded an avatar

quenselin
    Üye

Merhaba arkadaşlar.Ben Japonca mezunuyum.Izmirde japoncamı kullanabileceğim iş arıyorum.Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS