bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
SELECT * FROM bb_users WHERE ID IN (1628,4372,5783,4563)

Japonca gelecek vaad ediyor mu?? « Please give me a name!

Please give me a name! » Japonca

Japonca gelecek vaad ediyor mu??

(4 posts)
  • 6 yıl önce talebe tarafından başlatıldı
  • kartalonline tarafından son cevap

Etiketler:

1. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 1628

Anonim
    Kayıtlı değil

Arkadaşlar gerçekten merak ediyorum. Sizce Japonca gelecek vaad edebilecek bir dil mi?? Rusça ve Çince Japonca'ya nazaran daha fazla gelecek vaad ediyor gibi görünüyor. Bu forumdakilerin Japoncaya ilgileri neyden kaynaklanıyor?? Herkes salt Japon kültürünü merak ettiği ve sevdiği için mi burada?? Oldukça zor bir dil olan Japonca'yı öğrenmeye başlamadan önce sıkı bir önaraştırmadan geçmekte fayda var diye düşünüyorum.

Her ne kadar bilmek istesem de belli bir yaştan sonra ikinci dil öğrenmek elbette meşakkatli olacaktır. O yüzden isabetli bir karar vermek lazım. Deneyimli hocalarımız ve öğrenciler bize hem Japonca hem de buldukları iş imkanları hakkında bilgi verebilirlerse çok makbule geçer....

6 yıl önce #
  2. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 4372

Anonim
    Kayıtlı değil

gaksei bu sitenin en ünlüsü sensin galiba bana msn ni verirmisin seninle japonya hakkında konuşmak isterim

6 yıl önce #
  3. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 5783

Anonim
    Kayıtlı değil

Hangi dili ogrenirsen ogren hepsinde bir gelecek vardir. Hint diline olan rekabet artinca o dili ogrenenler de artacaktir. Japoncaya kimsenin ilgisi olmazsa ogrenen azalacaktir. Yani hangi dil olursa olsun arz/talep gecici dalgalanmalar disinda dengelenecektir. Bu isin maddi getiri yonu. Diger bi yonde, ogrenilen dilin ogrenme azmini arttirici bir dil olmasi gerekliligidir. Japonca ve cince bunu oldukca hak ediyor denilebilir. Japonlarin Turkiye sevgisi ve genel olarak sicak olan turk-japon iliskileri de goz onune alindiginda Japonca bir adim daha ileri cikar.
    Sunu da belirtmek gerekirki Japonca ogrenmek icin gerekn zamanda latin alfabeli iki dil rahatlikla ogrenilebilir.

5 yıl önce #
  4. bbPress database error: [Table 'japonyaorg_db.bb_users' doesn't exist]
    SELECT * FROM bb_users WHERE ID = 4563

Anonim
    Kayıtlı değil

Arkadaşım eskiden türkiyede en fazla fransızca ve ingilizce öğrenilip konuşulurdu.Herkes ya fransaya gider fransızca yada ingiltereye ,amerikaya gider ingilizce lisan öğrenirdi.Günümüzde dünyada fransızcanın yerine ingilizce alsada Fransızca öğrenen yaklaşık 110 milyon öğrenci sayısı ile, İngilizce'den sonra en çok öğretilen ikinci dilidir.81.9 milyon yılda gelen turist sayısıyla fransa dünyanın en fazla turist gelen ülkesidir.Benim fikrim, Bence az bilinen herşey her zaman değerlidir.Sovyetler birliği dağılsada eskisi kadar güçlü olmasada rusya türkiye en fazla ticaret yaptığı ülkedir.Rusçayıda tercih edebilirsin ticaretle uğraşıyorsan.Senin hangi alanda ikinci dil yarayacağını bilmediğim için net birşey söyleyemem.Çin yakın gelecekde amerikaya dünyaya karşı nasıl olimpiyatlarda bütün altın madalayaları topladıkları gibi yakın gelecek doğunun parlayan yıldızı olacağı kesin bunu ben söylemiyorum amerika,avrupa istihbarat raporları söylüyor internette araştırırsan görürsün.Benim japon kızarkadaşım bile ingilizce fazla öğrenmiyor çince üniversitede okuyor çince öğreniyor japonyada.İngilizce fazla öğrenmeyimde, çince öğrenmesinin kendisinde göre bir nedeni vardır muhakak.Son zamanlarda amerikada başlayan ekonimik kriz amerika ve avrupa japonya olmak üzere bir çok ülkeyi vurdu.Amerika ve Japonyada her geçen gün işsizlik sayısı artmakta.Ben ingilterede londrada yaşıyorum benim japon kızarkadaşım çalıştığı japaonyadaki işte aldığı maaşla ben ingiltere burda çalışsam onun 2 katı kadar maaş alırım.Japonyanın kendisine göre alım gücü var ama ingiltere kadar çok fazla alım gücüne ulaşamamış amerikanın uzakdoğudaki kuklası olmuş bir ülke.Ben japonca öğrensem japon sevgilim dolayı öğrenirim başka neden ben göremiyorum.İspanyolca ispanya başta olmak üzere 33 başka ülkede 610 milyon insanın olduğu tahmin edilmektedir. Ben senin yerinde olsam ikinci dil olarak çince,rusça,fransızca yada ispanyolca bunlardan bana en uygun olanı tercih ederdim öğrenirdim.

5 yıl önce #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.