Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

En çok hangisini seviyorsunuz ? :)

(10 posts)

Etiketler:

, , ,
  1. Eveett arkadaşlaaar...
    Japoncada en çok sevdiğiniz HARF hangisi? :)

Ben hiraganada ki ふ ve を harflerini en çok seviyorum. Bence çok karizmatik harfler :)

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. bana katakanadaki ho harfi güzel gelir hep kanjilere yeni başladığım için diğerleri hakkında pek bi fikrim yok

3. Şu an itibari ile en sevmediğim kanji karakteri kaku(kakimasu) = 書く. Bu kanji'yi bulan arkadaşa en içten sevgi ve saygılarımı gönderiyorum :) . Ben kaku'yu yazmayı bitirinceye kadar başkaları 2. cümleye geçiyor :)

4. :) 機械 kanjisine gelmedin de ondan diyorsun sanırım...o görebileceğin en kolay kanjilerden hani moralini bozmak gibi olmasın ama:D

5. User has not uploaded an avatar

kageyoshi
    Üye

ben daha kanji fazla bilmiyorum ama yazmasını en çok sevdiğim harf (ri) okumasını en çok sevdiğim harf ge hani böyle bi nge gibi söyleniyor ya o çok super oluyor.ama kanjilerden gördügüm 3-5 kanji arasında yağmur anlamına geleni çok seviyorum.sanki böyle pencereden yağmuru izliyormuş gibi :D

6. Yeni favori harfim か (hiragana -ka-), Kanji olarakta 秋 (-Aki-, yazması hoşuma gidiyor :)

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  7. kirazky

kirazky
    Üye

Paパ ve Yama山yi seviyorum. :D

8. churippu

churippu
    Üye

Hiç bir zaman 「珈琲」コーヒー'nin de bir kanjisi olabileceğini aklıma gelmezdi. Bu kanjiyi seviyorum. Bir de aynı kitapta gördüğüm 「玉子」beni çok şaşırttı. Yıllardır yumurtanın kanjisini bu şekilde biliyordum.「卵

9. deniz_k2

deniz_k2
    Üye

楽しい "tanoshii" bu kanji hep bana kollarini acmis eylenen bir cocugu hatirlatiyor :D

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

愛 ve 寒 kanjileri bana hep karizmatik gelmistir

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS