Japonya Gezi Rehberi

Şehir İçi Ulaşım

Etiketler: , , ,

Metro hatları, tüm büyük şehirlerde mevcut olup hızlı ve etkin ulaşım sağlar. JR’a ait, Tokyo’daki Yamanotesen ve Osaka-Kanjo-sen çember hatları, gezdikleri şehir merkezleri etrafında daire çizerler. Tokyo’da JR ücretleri 130 Yen’den başlar, Tokyo Metrosu ve Toei (Büyükşehir) hatları için metro ücretleri de 160 Yendir. Her ikisinin ücretleri de kat edilen mesafeye göre değişiklik gösterir.

Neredeyse her istasyonun giriş ve çıkış kapısında, bilet makineleri ve otomatik bilet kontrol makineleri bulunur.

Otobüs hizmetleri her şehirde mevcuttur ancak bazen Japonca konuşamayan ziyaretçiler için karmaşık olabilir. Öte yandan taksiler de, çok sayıda olup yolcuları, Japonca yazılmış ya da kartvizitler üzerinde bulunan açık adreslere ulaştırır. Ön camın sol alt köşesinde bulunan kırmızı ışık yanıyorsa, taksi boş ve hizmete hazır demektir. Taksilerin sol arka kapısına dikkat edin, bu kapı şoför tarafından otomatik olarak açılıp kapanır.

Oto kiralama hizmetleri, çoğu büyük ve nispeten küçük şehirlerde, havalimanlarında ve büyük tren istasyonlarında uluslararası geçerliliği olan bir sürücü ehliyeti olanlara verilmektedir.


Şehir İçi Ulaşım İÇİN YAPILAN YORUMLAR

Yorum Yazılmamış, İlk yazan siz olun! for “Şehir İçi Ulaşım”

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ