Japonya Gezi Rehberi

Ziyaretçilere Yönelik Hizmetler

Aşağıda, Japonca bilmeyen ziyaretçilerin Japonya’da rahatlıkla gezebilmeleri için hazırlanan bazı sistemlerin ve hizmetlerin bir listesi yer almaktadır.

“i” Information System (Bilgi Sistemi)

Japonya’da seyahat ederken, tüm ülkede geçerli olan “i” Information System uygulamasından yararlanabilirsiniz. Şu an itibariyle sayısı 120 olan “i” merkezler, temsil ettikleri bölgeler için birer bilgi kaynağı niteliğindedir. Tren istasyonlarında ya da şehir merkezlerinde rastgele konuşlandırılan “i” merkezler, kırmızı bir soru işaretinin altında “information” (bilgi) yazılı logoları ile kolayca ayırt edilebilirler.

JNTO Web sitesi

JNTO’nun web sitesi, gezi programınızı yapmadan önce Japonya hakkında detaylı bilgi edinebilmek için ziyaret edebileceğiniz faydalı bir sitedir. Ulaşım, konaklama, alışveriş ve etkinliklere ilişkin kapsamlı bilgilerin bulunduğu bu site, hem İngilizce hem de diğer dillerde internet üzerinden hizmet vermektedir. En son gelişmeleri kolayca takip edebilmeniz için bilgiler, sürekli olarak güncellenir.
Web adresi: http://www.jnto.go.jp

Gönüllü Rehberler Programı

JNTO, iki dil konuşabilen 50.000 gönüllü rehberin, yurt dışından gelen ziyaretçilere yardımcı olmak amacıyla dahil olduğu “Goodwill Guide” (gönüllü rehberler) adında bir programın sponsorluğunu yapmaktadır. Bu gruba mensup rehberler, üzerinde yer küre ve beyaz bir güvercinin resmedildiği programın özel rozetini takmaya hak kazanmışlardır.

Gönüllü Rehberler Programı


Profesyonel Rehber-Çevirmenler

Rehber-çevirmenlerin hizmetlerinden Japonya Rehberler Birliği (Japan Guide Association) (Tel: 03–3213–2706 Faks: 03–3213–2707) ya da Japonya Lisanslı Rehberler Federasyonu (Japan Federation of Licensed Guides) (Tel: 03–3380–6611 Faks: 03–3380–6609) aracılığıyla faydalanabilirsiniz. Bu kuruluşlarda toplam 1400 lisanslı rehber kayıtlıdır.

Kaynak: Japonya Ulusal Turizm Organizasyonu, Japonya Rehberi


Ziyaretçilere Yönelik Hizmetler İÇİN YAPILAN YORUMLAR

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ