Haberler

Japonlar`ın İlhan aşkı bambaşka!

Japonya`da, 2002 Dünya Kupası sırasında başlayan İlhan Mansız hayranlığı devam ediyor.

Japon yapımcılar, yeşil sahaların tanınmış futbolcusu İlhan Mansız`ın TRT`de başrolünü oynadığı `Dalgakıran` dizisine talip oldu. Japonya`da, 2002 Dünya Kupası sırasında başlayan Mansız hayranlığı devam ediyor. Bazı Japon yapımcıların, ünlü futbolcunun, bir balıkçıyı canlandırdığı ve geçenlerde TRT ekranlarında başlayan `Dalgakıran` adlı dizisini Japonya televizyonlarında göstermek istedikleri öğrenildi. Teklifleri doğrulayan `Dalgakıran` dizisinin yapımcısı Nur Gürel, `Dalgakıran`ın ilk yayınından sonra bazı Japon yapımcılar beni aradı, konuştuk. Şayet TRT de olumlu bir cevap verirse, neden olmasın?` dedi.

İlhan Mansız`ın Japonya`daki hayran kitlesine dikkati çeken Gürel, `Çok ciddi iş yaparlar. Zaten proje, doğru bir proje. Türk gelenek ve göreneklerine yakışır bir dizinin Japonya`da yayınlanmasından gurur duyarız` yorumunda bulundu. Beşiktaş`ta oynadığı dönemde Japon turistler için seyahat acenteleri Mansız turları düzenlemişti. Mansız, bir dönem Japon birinci ligindeki bir takımda da oynamıştı.

BALIKÇIYI OYNUYOR

Başrollerini Mansız ile Danimarka`nın eski Ankara Büyükelçisi`nin kızı model Eliza Hoppe`un paylaştığı dizide, geçirdiği kazadan etkilenerek maden mühendisliğini bırakıp Foça`da balıkçılık yapan `Fırtına` (İlhan Mansız) adlı gencin, bir kıza (Eliza Hoppe) aşkı anlatılıyor. Senaryosunu Recep Sarı`nın kaleme aldığı, Orhan Kılıç ve Neşe Karataş`ın senaryo grubuna katkı sağladığı dizinin yönetmenliğini Gürsel Ateş üstlendi. Dizide, `Kurtlar Vadisi`nde `Testere Necmi` adlı karakteri canlandıran Tarık Ünlüoğlu ile Gözde Türkyılmaz, Aslı Zen, Fatih Ayan, Gürkan Tavukçuoğlu, Anta Toros, Nurhayat Boz, Gülnihal Demir ve Orhan Kılıç rol alıyor. Çekimlerine İstanbul`da başlanan, İzmir ve Foça`da sürdürülen dizi, 13 bölüm yayımlanacak.


Japonlar`ın İlhan aşkı bambaşka! İÇİN YAPILAN YORUMLAR

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ