Haberler

Japon Usulü Güzü Karşılama Töreni

cay seremonisi

Japonya’nın Özbekistan Büyükelçiliği ve Taşkent Kadınlar Komitesi tarafından düzenlenen ‘Güzü Karşılama Töreni’, renkli görüntülere sahne oldu. Törenin yapıldığı ve Uzak Doğu müziğinden parçaların seslendirildiği ‘Japon Bağı’ davetlileri, Japon milli kıyafetli kızlar tarafından bağ kapısı önünde karşılandı.

Önce Taşkentli kadınlar tarafından düzenlenen “en güzel çiçek tasarımı yarışması” için hazırladıkları renkli çalışmaları sergilendi. Tören alanında yeşillikler arasında sergilenen birbirinden renkli ve farklı tasarımlı çiçek çalışmaları, davetlilerden büyük beğeni gördü. Bağda bulunan çeşitli hayvanlar ise hem sesleri ve hem de görünüşleriyle törene ayrı bir renk ve canlılık kattı. Sahnede yer alan mini orkestra ise Japon müziğinden örnekler sundu.

JAPON USULÜ ÇAY İKRAMI

‘Güzü Karşılama Töreni’nde’ beğenilen bir diğer etkinlik ise Japon usulü çay ikramı oldu. Balıklı göl manzaralı ahşap bir evde çay ikramı seremonisi yapıldı. Bayanların diz çökerek çay ikramı beklediği törende, milli kıyafetli Özbek ve Japon kızlar Japon usulü çay ikram ettiler. Sabır isteyen Japon usulü çay ikramı seremonisi davetlilerce dikkatle izlendi.