Haberler

T.C. Tokyo Büyükelçiliğinden Önemli Duyurular

VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ACİL VE ÖNEMLİ DUYURU

13.03.2011

JAPON DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI FUKUSHIMA DAI-ICHI NÜKLEER SANTRALİNİN 20 KM ÇEVRESİNDEKİ BÖLGEDE YAŞAYANLARIN TAHLİYE EDİLMESİNİ KARARLAŞTIRILDIĞINI BİLDİRMİŞTİR.

SÖZKONUSU NÜKLEER SANTRALİN 20 KM ÇEVRESİNDEKİ BÖLGEDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN BÖLGEYİ ACİLEN TERK ETMELERİ VE BU KONUDA JAPON YETKİLİ MAKAMLARININ TALİMATLARINI TAKİP ETMELERİ ÖNEMLE DUYURULUR.

T.C. TOKYO BÜYÜKELÇİLİĞİ

Japonya’da meydana gelen depreme ilişkin duyuru

12.03.2011

11 Mart 2011 tarihinde meydana gelen depreme ilişkin olarak Japonya’da yaşayan vatandaşlarımız ile Türkiye’den Japonya’daki yakınlarını merak eden vatandaşlarımız Büyükelçiliğimize +81-3-6439-5700 nolu telefon numarasından ya da turkemb.tokyo@mfa.gov.tr başlıklı e-mail adresinden ulaşabilirler. Ayrıca, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Çağrı Merkezi de 0 (312) 292 29 29 (20 hat) numaralı telefondan 24 saat hizmet vermektedir.

Büyükelçiliğimize şu ana kadar Japonya’da bulunan vatandaşlarımızla ilgili kötü bir haber ulaşmamıştır.

Konuya ilişkin olarak ilgili Japon makamlarıyla temaslarımızı sürdürmekteyiz. Ayrıca, deprem bölgesine yakın bulunduğunu tespit ettiğimiz vatandaşlarımızla irtibata geçmek üzere çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Deprem sonrasında yoğun kullanım ve hatların büyük çoğunluğunun itfaiye, sağlık merkezi gibi acil hizmet veren kurumlara tahsis edilmiş olması nedeniyle cep telefonuyla irtibat güçlükle gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle yakınlarına cep telefonuyla ulaşamayan vatandaşlarımızın e-mail, SMS ve sabit hat gibi diğer seçenekleri de denemelerini tavsiye ederiz.

Bu vesileyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Japonya’daki deprem / Japon Kızılhaç’ının irtibatı kopan ailelerle ilgili duyurusu

12.03.2011

Japon Kızılhaç’ı, 11 Mart depreminde birbirleriyle irtibatları kopan ailelerin yakınlarından haberdar olmalarını sağlamaya yönelik olarak aşağıdaki link üzerinden (İngilizce) isimle arama yapılabileceğini duyurmuştur.

http://www.familylinks.icrc.org/Web/doc/siterfl0.nsf/htmlall/familylinks-japon-eng

Vatandaşlarımızla saygıyla duyurulur.


T.C. Tokyo Büyükelçiliğinden Önemli Duyurular İÇİN YAPILAN YORUMLAR

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ