Sanat

Hakkımızda

Japonya

Coğrafî açıdan Türkiye için “Uzak Doğu’da bir ülke olan Japonya, maalesef Türk halkının, özellikle gençlerinin, dahası bilim adamı ve aydınlarının ilgi alanlarının da uzağında kalmıştır. Her ne kadar Türkiye’de Japon imajı çok olumlu ise de Japonya hakkında yeterli bilgi sahibi olanımız da ne yazık ki fazla değil. Hakkında olumlu bir izlenimimiz olsa da yeterince tanımadığımız Japonya ile ilgili bilgilerimizin eksikliğinden ve kimi yanlış kanaatlerimizden rahatsızlık duyan japonya.org ekibi olarak bizler; Türk insanına, Japonya’ya dair tecrübelerimizi ve bilgilerimizi aktarıp Türk-Japon kültürel ilişkilerine elimizden geldiğince bir katkı sağlamak istedik.

Japonya.org Hakkında

Japonya.org, kullanıcılarına daha zengin içerik sunmak ve profesyonelleşmek için 13 Temmuz 2008 tarihinde bugünkü halini almıştır. Artık nasıl daha kaliteli ve güncel bilgiler verebiliriz düşüncesiyle hazırlanmaya başlamıştır. Bunun yanında kullanıcılarının sorunlarına çözüm bulmaları ve birbirleriyle de iletişime geçe bilmeleri için onlara sunulan aktif bir forumumuz da bulunmaktadır. Web sitemizde, Japon yaşamı ve kültüründen Japon diline, Japonya’da eğitimden, güncel haberlere, fotoğraf arşivlerinden, makaleler, gezi rehberleri ve Türkçeye yapılan çeşitli tercümelere kadar birçok bilgi ve belgeye ulaşabileceksiniz. Yapacağınız kıymetli katkılarla içeriğimizin hem derinleşip hem de genişleyeceği inancındayız.

Japonya.org Topluluk

Japonya.org 13 Temmuz günü üyeleriyle buluşarak ilk toplantısını gerçekleştirmiştir. Toplantıya katılan üyelerine bakarak kullanıcı profilinin meslek sahibi, Japonca bilen yada öğrenmeye çalışan ve Japon kültürüne ilgili kişilerden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Sonsöz

Bu bağlamda, japonya.org ekibi olarak, Türk insanına Japonya hakkında detaylı bilgi sunabileceğimiz bir web sayfasının temelini attığımıza dair inançla, sizlerden ilgi ve bilgilerinizi bizimle paylaşarak destek olacağınız temennisiyle, web sitemizi sizlere sunmaktan büyük mutluluk duymaktayız.


Hakkımızda ICIN YAPILAN YORUMLAR

Bu yazi yorumlara kapatilmis.

Japonya'dan Haberler

Japonya, Turk-Japon Iliskileri, Turk-Japon Dostluk Etkinlikleri Hakkinda Haberler. Haber Ekle

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ