Japon Kültürü

Gurme Lezzetleri

Gurme LezzetleriTanımadığınız topraklarda bir ziyaretçi olarak, elbette damağınıza uygun “hakiki” yerel lezzetlerden tatmak isteyeceksiniz. “Gerçek tatları” bulmanın sırrı, yerel yiyeceklerin satıldığı pazarlarlarda çözülebilir. Kalabalık bir pazaryeri, çok çeşitli egzotik lezzetleri ve tatları keşfetmek için mükemmel bir adrestir. Sadece bakmak bile eğlencelidir. Satın almaksa çok daha fazla eğlencelidir (ve ucuz!)…

Hemen oracıkta yemek ise en nihai zevktir. Bir pazarı ziyaret etmek gerçekten çok heyecan verici bir deneyim olabilir! Japonya’da (özellikle de büyük şehirlerde), dünyanın dört bir yanındaki mutfaklara ait lezzetlere ulaşmak mümkündür.

Siz isteyin yeter!

İtalyan ve Fransız yemeklerinden Amerikan hamburgerlerine, etnik Asya yemeklerinden Latin Amerika yemeklerine kadar her şey ve daha fazlası… Ama o kadar yol kat etmiş bir ziyaretçi olarak “gerçek tatları” denemenizi öneririz.

Japon mutfağı, 1. sınıf restoranlarda servis edilen “kaiseki-ryori” adındaki akşam yemeğinden ünlü “sushi”, “sashimi”, “tempura”, “sukiyaki”, ve hatta daha popüler olan “soba” ve “ramen” eriştelerine kadar bin bir çeşidin dünyasıdır.

Peki, tüm bu tatların ortak yanı ne? Hepsi sağlıklı ve en taze malzemelerden yapılır. Lezzetleri mi? Daha iyisi olamaz. Hijyen? En temizi! Burası Japonya!

Kaynak: Japonya Ulusal Turizm Organizasyonu, Japonya Rehberi


Gurme Lezzetleri İÇİN YAPILAN YORUMLAR

Yorum Yazılmamış, İlk yazan siz olun! for “Gurme Lezzetleri”

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ