Japon Kültürü

Japonya’da Gece Hayatı

izakaya-japon-tarzi-bar1.jpgGece turları, “Nerede içki İçilir?”, Dans ve Karaoke…

Gece Turları

Japon şehirlerinde sunulan eğlence olanakları o kadar fazladır ki ziyaretçiler bir gece turuna katılarak bu konuda iyi bir fikir edinebilirler. Tokyo’da, Japon Seyahat Bürosu tarafından düzenlenen Gündoğumu Tur Dizileri, makul ücretli gece turları fırsatı sunar. Yine Tokyo’da Kabuki Gece Turu, sukiyaki akşam yemeği ve Kabuki oyununu seyretme fırsatını ayağınıza getirir. Kyoto’da Özel Gece Turu‘na katılarak çay seremonisinin konuğu olabilir, ardından Tempura yemeği ile devam edebilir ve geceyi Gion Köşesi‘nde geleneksel Japon sahne sanatlarının çeşitli türlerini seyrederek noktalayabilirsiniz.

kyoto-kabu-rejo-miyako-odori.jpg

“Nerede İçki İçilir?”

Japonya’da hiçbir ziyaretçi için susuz kalmak söz konusu değildir. Ayrıca, şehirlerdeki batı tarzı barların yanı sıra, içki içilen geleneksel mekanları şöyle sıralayabiliriz: “Izakaya”, Japon tarzı barlar olup, bira, Japon sakesi, kokteyl ve diğer alkollü içeceklerin yanında yiyecek servisi de sunarlar. Bu tip barlar, gece yarısına dek eğlence imkanı
sunar. Bir tanesine gidin ve bu “canlılığa” kendiniz şahit olun. Fiyatlar doğal olarak makul bir düzeydedir.

izakaya-japon-tarzi-bar.jpg

japonyada gece hayatı karaoke

“Karaoke” (orijinal parçadan sesin çıkarılıp şarkıyı, kişinin kendi sesiyle söylemesi), Japonya’da en popüler gece hayatı etkinliklerinden biridir. Genellikle, Karaoke mekanları içlerinde Karaoke cihazları bulunan belirli ayıda bölmelere sahiptir. Bir misafir grubu bir bölmeyi uygun bir ücretle kiralayabilir ve yemeklerini yiyip içkilerini yudumlarken şarkı söylemenin keyfini yaşayabilirler. Bir çok Karaoke kulübünde, İngilizce olarak söyleyebileceğiniz popüler şarkılar da mevcuttur.

bira-bahcesi.jpgTokyo’da yemek, içki ve eğlence ile geçirilmek istenen güzel bir akşam için en iyi adresler uluslararası lezzetler sunan Roppongi semti, baş döndüren neon ışıkları ile öne çıkan lüks ve nezih Ginza semti, daha sofistike Akasaka semti, gençlik dolu ve kalabalık Shibuya semti ve daha gürültülü Shinjuku’daki Kabukicho semti.

Dans

roppongi-hills-yilbasi-isiklari.jpgTüm büyük şehirlerde, özellikle de gençlerle ve kalbi genç olanlarla dolup taşan diskolara ile kulüplere yaygın bir şekilde rastlamak mümkündür. Tokyo’daki Roppongi, yetişkinler için lüks mekanlar sunarken, Shibuya, gençler için bir dans cennetidir.

Kaynak: Japonya Ulusal Turizm Organizasyonu, Japonya Rehberi


Japonya’da Gece Hayatı İÇİN YAPILAN YORUMLAR

Yorum Yazılmamış, İlk yazan siz olun! for “Japonya’da Gece Hayatı”

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ